Norėmi užduoti klausimą rašykite info@bickauskas.lt


 • Ko veržiatės į valdžią? Kaip signataras ir taip turite įvairių privilegijų.


 • Na, į valdžią tiesiogine prasme aš nesiveržiu. Juk einu ten, kur pralaimėjau, kur mane žino. Einu į rinkimus Vilniuje, o tai ne pati lengviausia vieta. Nesiveržiau į partijų sąrašus, nors tokių pasiūlymų ir buvo.
  Na, o dėl privilegijų. "Juodai" pajuokausiu. Kol kas vienintelė garantuota privilegija - tai būti palaidotam už valstybės lėšas. Plačiai išreklamuotų automobilių, sklypo taip pat nesu gavęs.
  Tiesa, turiu teisę į signataro rentą. Šia teise nesinaudoju, bet tai kad ji yra - džiaugiuosi. Tai leidžia man būti savarankiškam ir nepriklausomam nuo bet kokio spaudimo. Vienas, esant kritinei situacijai, gal būt, galėčiau ir taip išsiversti. Bet šiame pasaulyje retas kas būna vienas.

 • Jūs dalyvaujate 2004 m. rinkimuose be jokios partijos rėmimo, kaip Jūs įsivaizduojate savo darbą Seime sėkmės atveju, ką vienas pats Jūs kaip Seimo narys galite užtikrinti savo rinkėjams ? Ačiū, Tadas.


 • Gerb. Tadai. Jūs užduodate tikrai labai rimtą klausimą. Iš savo praktikos žinau, kad vienas Seimo narys, būdamas kupinas net ir geriausių norų, nieko negali padaryti. O todėl naivokai skamba pasisakymai : aš padarysiu, aš padarysiu... Manau, kad Seime ( sėkmės atveju ) nebūsiu vienišas, atsiras bendraminčių ( noriu tikėti, jog tai bus liberalų ir centro sąjungos frakcijos bent dalis narių ). Nesistengsiu izoliuotis ir veikti vien individualiai, nes tai neatneš jokios sėkmės, o todėl, pragmatiniu aspektu, avansu neatsiriboju nuo jokių politinių jėgų ( nebent radikaliųjų ). Tikiuosi įtikinti kolegas savo teisumu, net jeigu iniciatorius, priimant galutinius sprendimus, bus ir pamirštas. Nesu naivus ir negalvoju, jog viską, ką ketinu, įvykdysiu. Bet bent dalį - tikrai. Tuo ir užtikrinu savo rinkėjus.

 • Ar Jūs nemanote, kad prieš keletą metų Jūsų padarytos dvi autoavarijos ir kalbos apie girtavimą turės neigiamos įtakos rinkimų kampanijoje?


 • Deja, neabejoju, kad taip bus. Tai rodo ir Jūsų klausimas. Peržvelgiau keletos pastarųjų metų spaudą. Joje mano pavardė paminėta šimtus kartų. Absoliučioje daugumoje atvejų, sąsajoje su šiais įvykiais. Nebeprisimenama, jog buvo ir šis tas daugiau: ir Maskva, ir prevencinis, bei su tuo susiję realūs grasinimai, ir teisės reformos pradžia, ir Kauno "pamiškės įvykiai" ir daug daug kito. Bandau tai prisiminti ir šioje svetainėje. Deja, kas buvo, tai buvo. Ir man buvo tam tikras periodas, kai viskuo nusivyliau, atrodo, jog viskas, kuo tikėjau, žlugo. Prie bendro pobūdžio nusivylimų prisidėjo ir ažiotažas apie šiuos nelemtus įvykius ( apie juos būtų galima kalbėti atskirai ). Buvau baudžiamas pagal įstatymą ir, patikėkite, žymiai daugiau negu kiti piliečiai panašioje situacijoje. Tiesa, kaltinti neturiu ko, išskyrus patį save. Nukentėjusiųjų vėlgi nėra, išskyrus mane patį ( jeigu juo galima pavadinti mane ). Savo pasiteisinimui galėčiau pridurti nebent tai, jog visa tai įvyko jau tada, kai aš nebuvau politikoje.
  Tai praeitis, nelengvas, tamsokas periodas. Braukiu brūkšnį ir žvelgiu į ateitį.Jaučiuosi žymiai stipresnis negu buvau, žymiai labiau patyręs.

 • Kadangi buvote aktyvus Centro Sąjungos vadovas norime paklausti, ar dabartiniai liberalcentristai nori su Jumis bendradarbiauti ir padėti sunkioje kovoje?


 • Man nėra malonu apie tai kalbėti, tačiau... Ne, pagalbos nėra. Greičiau - atvirkščiai, su atskiromis, atskirų partijos narių išimtimis. Liberalų ir centro sąjungos ideologinės bei programinės nuostatos man yra artimos, tačiau aplinkybės susiklostė taip, jog partijos vadovybės sprendimu mano narystė partijoje sustabdyta. Paradoksas, bet esu partijos steigėjas, manau neabejotinai, turintis patį didžiausią partinį stažą. Kodėl taip susiklostė? Atskira tema. Jeigu pageidausite, galėsiu Jums išsiųsti laišką, kurį, dar prieš priimant sprendimą kandidatuoti, išsiunčiau visiems partijos valdybos nariams. Jis ilgokas, o todėl spausdinti jį čia kebloka.

 • Prieš keletą dienų spaudoje rašė, jog Jus ketinta pašalinti iš Liberalų ir centro sąjungos. Ar toks sprendimas padarytas?


 • Ketinimų aš nežinau, apie posėdį man nieko nebuvo pranešta. Kiek žinau iš žiniasklaidos, turėjo vykti Etikos komisijos posėdis, tačiau Etikos komisija neturėtų spręsti pašalinimo klausimų. Nors kas čia žino. Mano turimomis žiniomis posėdis neįvyko - nebuvo kvorumo.

 • Ar Jūsų tėvai, giminės, žmonos tėvai, giminės yra persivedę žemės sklypą Jūsų pagalba prestižinėse vietose prie Vilniaus, Druskininkų? Jūs kaip signataras turėjote teisę gauti nemokamą žemės sklypą Vilniuje, tai ar pasinaudojote šia teise, kaip tai padarė daugelis signatarų? Kur gavote žemės sklypą? Ar pardavėte šį žemės sklypą ?


 • Niekados neužsiiminėjau žemės perkėlimo problemomis ( išskyrus dirbant Seimo teisės komitete, kiek tai buvo susiję su t.v. "žemgrobių" problema ). Niekam, niekados nesu tarpininkavęs šiais klausimais. Nei mano tėvai, nei žmona, nei jų bent jau artimi ir man žinomi giminės nėra niekados, niekur ( aišku, tai liečia ir Vilnių bei Druskininkus ) persikėlę jokių sklypų. Nemokamo žemės sklypo nesu gavęs, nors girdėjau, jog panašiems kaip aš ( o tokių šiam momentui yra, tur būt, apie 20 )ateityje bus skirti sklypai N.Vilnios rajone. Sklypo niekados neturėjau, išskyrus nedidelę dalį tėvų sklypo kolektyvinių sodų teritorijoje, kurią atidaviau jaunesniajam broliui. Gyvenu kartu su žmonos tėvais, kuriems ir priklauso sklypas, taip pat esantis kolektyvinių sodų teritorijoje.Tuo būdu, ką nors parduoti neturėjau net elementarių galimybių.

 • Koks Jūsų požiūris į tokias politines jėgas kaip V.Uspaskicho, R.Pakso ar K.Prunskienės partijos ? Ar galimas Jūsų prisijungimas prie šių partijų frakcijų Seime ?


 • Aš labai abejočiau, ar išvardintas politines jėgas galima vadinti politinėmis partijomis tikrąja to žodžio prasme, bent taip kaip aš suprantu politines partijas. Tai tikrai daugiau politinės jėgos, susiformavusios konkrečiam politiniam momentui, panašiai kaip ir savo "karjeros" pradžioje socialliberalai ( A.Paulausko ), patys pripažinę, kad savo pergalės siekė populizmu ir sugebėjimu surinkti "reikalingų" žmonių komandą. Šią sėkmę dabar bando pakartoti Darbo partija. Į ką ji transformuosis vėliau - sunku pasakyti. Nenoriu atsiriboti nei nuo vienos politinės jėgos, kuri gaus žmonių pasitikėjimą rinkimuose. Mano apsisprendimą būti vienoje ar kitoje frakcijoje parodys ateitis ( jeigu būsiu išrinktas ), o, svarbiausia, naujojo Seimo sudėtis. Vienareikšmiškai nepritapsiu prie radikalų ( jeigu tokių bus ), nesiruošiu lakstyti iš frakcijos į frakciją, nekaitalioju savo politinių nuostatų. Esu Liberalų ir centro sąjungos narys, nors mano narystė partijoje partijos vadovybės sprendimu sustabdyta. Ieškosiu ( ir, esu įsitikinęs, surasiu ) bendraminčių centro dešinėje ( deja, šis apibūdinimas tampa nuvalkiotu ). Politinė patirtis rodo, jog tokių pažiūrų žmonių būtinai atsiras ir Jūsų įvardintose politinėse jėgose. 
 


Egidijus Bičkauskas, 2004